Stirling Ls 3/5a V2 - Küçük DEV...

art of sound
Art of Sound firmasının muhteşem markalarından biri olan Stirling Broadcast, BBC lisansını barındıran firmalar arasında en ön sıralarda bulunmaktadır. Uzun zamandır ilgimi çeken LS 3/5a V2 serisi hoparlörler firmanın ithalatını yaptığı gün ilk olarak tarafımdan dinletisi yapıldı. Böyle bir şansı elde etmek ne kadar tesadüf olsada Türkiye'de ilk satın olan kişi olmak açıkcası beni çok keyiflendirdi.
 
Mağazanın müthiş Akustik odasında dinlediğimiz müzikler, hoparlörü bir an önce eve götürme isteğimi her dakika artırıyordu ama bu güzel senfoniyi hiç bir şekilde bırakmak istemiyordum. İlerleyen saatler bu dinletinin bana bir ruh düzenliyicisi hissi veriyor müziğin keyfi adeta beni büyülüyordu.
 
Dinletinin sonunda LS 3/5a V2 ve AB2 sahip olmuş olarak Art of Sound mağazasının büyülü ortamından ayrıldım. Eve gelip ilk işim  bu minik devlerin kutularını açarak sistemi kurmak oldu. Mağazada almış olduğum performansın evde nasıl olacağı kaygısını yaşarken durumun hiçte öyle olmadığını ve büyünün evimde de devam ettiğini gördüm.
 
Boyutlarının küçük olması herkese belirli bir sınır içerisinde müzik performansı sunar düşüncesini getirebilir ama bu küçük devlerin sesleri devasa boyuttaki bir hoparlörden farksız. Ortayan çıkartılan bass ve sıcacık sahne performansı beni okadar şaşırttı ki bu markaya olan saygım iyiden iyiye arrtı. 
 
Gecenin geç saatlerine kadar dinlediğim büyülü müziğin keyfi ile gözlerim kapanırken sabahın ilk saatlerinde sistemi açarak tekrar bu büyüyü yaşamak istedim. Saatlerin nasıl geçtiğini anlayamadığım bu dinletide eve hapis olmak bu hoparlörün ne kadar şaşırtıcı olduğunu bir kez daha akıllara getiriyor.
 
Savaş Arıhan.

art of sound
Scroll