Stirling-Audionet Sistemi

art of sound

"Yoğun tavsiyeleriniz üzerine aldığım ve aldığım günden beri beni sesi ve performansı ile hayrete düşüren Stirling Broadcast LS3/6 BBC hoparlörü, Audionet ART G3 Cd player ve Audionet DNA-I hepsi bir arada amfi kombinasyonundan oluşan sistemim hakkında bir kaç cümle sizinle paylaşmak istedim. Öncelikle beni bu markalar ve bu ses ile tanıştırdığınız için teşekkür ederim. Şu an salonumda havada sıcacık notalar uçuşurken bu yazıyı yazmak büyük keyif. Gerek yapı kaliteleri, gerekse şık görünümleri ile insanların salonlarında bile rahatlıkla kullanabileceği ve mobilyaları ile uyum içinde görünen bir sistem kesinlikle.

Öncelikle bütün frekans aralığında dengeli çalan, dinamik ve detaylı bir ses söz konusu. Dinamizmi yaratan en büyük unsur Audionet DNA-I kesinlikle. Bu hepsi bir arada amfi hakkında ne söylesem az kalır. Yapım kalitesi, kullanım kolaylığı, ses kalitesi tümü ile birinci sınıf bir ürün. Koltuğumda elimde tabletim ile bütün dijital arşivimi kontrol edebiliyorum. Çok pratik.

Akustik olarak problemli odalarda en büyük sorun her zaman bas sesleri kontrol etmek olmuştur. Bende bu konuda önceki tecrübelerimden dolayı bir çekince içindeydim ama sistemi kurup dinlemeye başladığım anda anladım ki aradığım bas sesi en sonunda bulmuştum. Varlığını olaması gerektiği gibi hissettiren derin, sıkı ve detaylı baslar söz konusu, asla üst frekansları perdelemiyor. Hiç bir uğuldama yada gereksiz bas seslerde artış yok.

Orta frekansları anlatmak için ise kelimeler yetersiz. Striling LS3/6 hoparlörler kesinlikle duyabileceğiniz en iyi orta frekans detayına sahip.

Bu noktada birazda Audionet ART G3 cd oynatıcıdan bahsetmek istiyorum. Yıllarca pek çok seviyede cd player kullandım ancak böyle bir performası hayal etmek bile zor. İnanılmaz seviyede bir çözünürlük ve üç boyutlu sahne. Yıllardır dinlediğim cd leri yeni duymaya başladım diyebilirim. Çok keyifli.

Üst frekanslar ise tam kadife gibi hiçbir zaman yormuyorlar ama detaylarla dolu ve son derece hızlı. Bu kadar dinamik çalan ve var olan her detayı duymanızı sağlayan bir sistemin sizi çok uzun saatler bile dinleseniz hiç yormaması gerçekten çok şaşırtıcı. Kesinlikle bağımlılık yapıcı bir ses, sistemin karşısından hiç kalkmak istemiyorsunuz. Hem Audionet hemde Stirling size sadece en saf ve detaylı hali ile müzik dinletiyor.

Beni de bu tecrübeye ortak ettiğiniz için çok teşekkürler."


art of sound art of sound
Scroll